Ne istiyoruz?

Yeşil Öfke, özgür bir yaşam için insan merkezli yaklaşımları terk edip gezegeni paylaştığımız tüm canlılarla eşitlikçi, dayanışmacı bir ilişki kurmayı ve ekolojik düzeni sağlamayı hedef almaktadır. Bizler, doğadaki bütün varlıklar için özgürleşmeyi ve özgürleştirmeyi savunuyoruz. Canlılara yönelik her türlü zulmü reddediyoruz!

Odağında sadece insan menfaatini barındıran davranışları, uygulamaları ve politikaları benimsemiyoruz!  Tüm canlılığın eşit ve doğal haklara sahip olduğunu, hakların göz ardı edilmesinin doğa üzerinde ciddi zararlar doğuracağını söylüyoruz.

Toplumsal düzeyde de, insanın insana tahakkümünü reddediyoruz.

Bireysel farklılıkların ve özgürlüklerin baskı altına alan ve ekonomik sömürünün sürdürülmesini sağlamak için kurulan tüm dayatmacı yapılara karşıyız.

Kapitalizmin getirdiği işsizlik bunalımı ve zorunlu çalışma kıskacına hapsedilmeye, insan emeğinin satılabilir bir şey haline gelmesini, insanın hayatını kazanmak uğruna hayatını kaybetmesini ve bedenin metalaştırılmasını kabul etmiyoruz.

Özgürlük kavramının bireysel çıkar üzerinden tanımlanmasına, arzularımızın, ‘üzerinden para kazanılacak şeyler’ haline dönüştürülmesine karşıyız!

Zenginliğin, yalnızca maddesel yönlü tanımlanmasının, kurgulanmasının, medya ve reklam kanallarıyla bilinçlerimizin uyuşturulmasının, hislerin, arzuların, aşkın yok edilmesinın ve mekanikleşmenin karşısındayız!

Köleleşmeyi, köleleştirmeyi; acımasızlığı, hissizliği reddediyoruz!

Bizler gibi düşünen herkesle aynı mesafede yanyanayız.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.