Milas’ta 3 işçinin öldüğü madencilik faciasına tutuklama

Muğla’nın Milas ilçesinde feldspat madeni çıkarılan sahada, dev kayanın iş makinelerinin üstüne devrilmesi sonucu 3 işçinin öldüğü, 1 işçinin de yaralandığı faciayla ilgili gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen şirket sahibi Mustafa Ali Kömürcüoğlu ile şirket yetkilileri Serkan Anar ve Özkan Kömürcüoğlu mahkemece tutuklandı.

Ne olmuştu?

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Sarıkaya Mahallesi ile Labranda Antik Kenti arasındaki bölgede yer alan Yumrutaş mevkiinde, açık arazide faaliyet gösteren feldspat maden sahasında, Pazartesi saat 10.30 sıralarında dev bir kaya parçası iş makinelerinin üzerine devrilmişti. Kaya bloklarının sahadan kaldırılması esnasında, bloklarının yerinden oynaması sonucu meydana geldiği belirtilen olayda, ekskavatör operatörleri Engin Tutuk ve Servet Çapacıoğlu ile kamyon şoförü Şükrü Otlak 500 tonu aşkın ağırlıktaki dev kaya altında kalarak hayatını kaybetmişti.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.