Hamburg’da 15 Bin Kişi Hayvan Hakları İçin Yürüdü

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen mitingde 15 binden fazla insan, hayvanlara kötü muamele yapılmaması ve “deney” adı altında işkence edilmemesi için yürüdü. Kalabalık, hayvanlara yapılan kötü muamele ve “deney” adı altında uygulanan işkencenin son bulmasını talep etti.

Almanya’nın Hamburg kentinde 15 binden fazla insan, hayvan haklarının korunması için yapılan eylemde yürüdü. Heidi-Kabel-Platz’dan başlayarak şehir merkezindeki en işlek caddelerden Mönckebergstr’e doğru yürüyen kalabalık, hayvanlara yapılan kötü muamele ve “deney” adı altında uygulanan işkencenin son bulmasını talep etti.

Harburg bölgesinde Mienenbüttel’te bulunan LPT laboratuvarında köpeklerin ve maymunların kötü muamele gördüğü iddiaları üzerine Hamburg’da 15 bini aşkın kişi sokağa çıkarak hayvanlara yönelik kötü muamele ve işkencenin engellenmesini, hayvan haklarınını korunmasını istedi. Şehir merkezindeki protesto yürüyüşünün ardından kalabalık, miting için Speersort’ta toplandı.

“Soko Tierschutz” derneği ile pek çok yaşam savunucusunun ortak gerçekleştirdiği mitingde, Mienenbüttel’deki Farmakoloji ve Toksikoloji Laboratuvarının (LPT), işkence olayının üstünü örtmeye çalıştığı belirtildi.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.